Tehvandi Spordikeskus tähistas sel laupäeval 3. novembril oma 40. sünnipäeva. 3. novembril 1978. avati pidulikult Tehvandi peahoone. Hoone projekteeriti RPI „Maaehitusprojekti” poolt, tööde teostajaks oli Valga Kolhooside Ehituskontor.

 Õppe-treeningukeskus "Otepää" on rajatud omaaegse NSVL Spordikomitee tellimusel, tema eesmärk oli liiduvõistkondade ettevalmistamine vastutavateks võistlusteks ja olümpiamängudeks. 

Tehvandi peahoone

Siia rajati talialade kompleks, kuhu kuulusid hotell, taastamiskeskus, söökla, suusarollerirada ja teised ehitised.

Tehvandi 70 m hüppemägi


1993. aastast kuni 2005 aastani kandis Tehvandi keskus nime Eesti Olümpia Õppe-treeningkeskus Tehvandi ja oli Eesti Vabariigi riiklikul finantseerimisel riigiasutus kultuuri-ministeeriumi haldusalas. Alates 2005. aastast muutus keskuse tegutsemisvorm – Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium, Otepää vald ja Eesti Suusaliit asutasid riigiasutuse varade baasil SA Tehvandi Spordikeskuse. Keskus jätkab senist tegevust kaubamärgi Tehvandi Spordikeskus nime all. 

 Tehvandit võib pidada Eesti  ja endise NSVL maade tippsportlaste ja olümpiavõitjate „kasvulavaks”.

Tänaseni treenivad siin Eesti, Läti, Venemaa, Ukraina, Kazahstani, Poola ja skandinaaviamaade murdmaa- ja laskesuusatamise ning kahevõistluse koondised.

Samuti ka Eesti kergejõustiku, jalgpalli, orienteerumise, jalgratta, triatloni ja teiste spordialade sportlased.

Lisaks professionaalsetele sportlastele on Tehvandi Spordikeskus järjest enam suunatud harrastussportlastele, ettevõtetele ning inimestele, kes soovivad veeta aktiivset ja sportlikku puhkust ja lihtsalt lõõgastuda. 

 Tehvandi Spordikeskust on juhtinud ja arendanud endiste juhtidena 

1977-2000 Heido Meema, 

2000-2005 Jüri Kull 

2005 (üleminekuajal 1 kuu) Tõnu Seil ja 

2005-2017 Alar Arukuusk. 

Nende kõigi panust Tehvandi sünnipäeval ka hinnati ja tunnustati.

 Meeldivate kohtumisteni Tehvandi Spordikeskuses- Eesti Talvekeskuses nr. 1!


Söögisaal 80.ndatel

Tehvadni köök 80.ndatel