Kolmapäeval, 3. augustil kuulutas SA Tehvandi Spordikeskus välja riigihanke Kääriku Spordikeskuse esimese etapi väljaehitamiseks.

Kui tänaseks on keskuses valminud väliväljakute ala koos valgustatud tennise-, pallimängude- ning rannaspordiväljakutega, siis esimene etapp hõlmab endas keskuse kõige kriitilisemat osa.

Esimese etapi valmides 2017 aasta jaanipäevaks on keskusel olemas uus sportlasmajutushoone olemasolevate sportlasmajutusmajade asemel. Hoonesse mahub ööbima 148 laagrites viibijat laagrimajutuse põhimõttel neljainimese tubades, kusjuures eraldi toad on mõeldud treeneritele. Loomulikult asetsevad valmivas majas ka pesemisvõimalused ja olmeruumid ning kuivatuskapid.

Loodavas hoones peavad saama olema kõik tingimused, et füüsiliselt väljakutsuvates laagrites mööduksid puhkehetked võimalikult mugavalt ja koduselt nii treeneritele kui ka sportlastele.

Esimese etapi ehk isegi olulisem osa hõlmab endas tegevusi, mis tihtipeale jäävad keskuse külastajale nähtamatuks. Ehitatakse valmis uued reovee- ja veetöötlusjaamad ning uuendatakse ning ehitatakse juurde oluline osa kommunikatsioonitrasse. Viimaste tegevuste ülesehitus on hankes planeeritud sellisena, et keskuste järgmiste etappide investeeringute vajadused oleksid suures osas juba täidetud.

Keskuse parenduste edasised prioriteedid puudutavad uute võimaluste loomist keskuses pallimängude halli ehitamise ning täismõõtmetes kunstmuru jalgpalliväljaku rajamise läbi.

Järgnevalt on hädavajalik rekonstrueerida kergejõustikustaadion koos viimase juurde käivate jõulinnakute ning heitealade väljakuga ja alles siis saame liikuda olemasolevate hoonete (spordi-, toitlustus ja konverentsi- ning hotellihoone) juurde. Aastaks 2020 saavad sporlased nautida modernseid treeningtingimusi juba maailma parimas spordikeskuses!

Tänaseks põhiosas valminud kogu keskuse ala, rajatiste ning hoonete eelprojektid on koostanud Esplan OÜ koostöös Arhitekt 11-ga. Otepää vallavalitsus on oma 3.augusti otsusega väljastanud sportlasmajutushoonele, reoveejaamale ning veetöötlusjaamale ka ehitusload.
Kääriku spordikeskus loodi 1947. aastal Tartu Ülikooli kehakultuuri teaduskonna õppe- ja treeningkeskuseks. Spordikeskuse põhilisteks klientideks on treeninglaagrite ja spordilaagrite korraldajad ja sportlased.